Agencja Reklamowa SKOK | ul. Wolska 84 / 86 | 01-141 Warszawa | Tel. +48 22 632 52 66 | Fax: +48 22 631 87 15

Kasetony

Kasetony reklamowe
Kasetony reklamowe są jedną z najbardziej skutecznych form reklamy wizualnej, dlatego też cieszą się sporą popularnością wśród klientów o każdym profilu działalności. Mogą zostać wykonane na różne sposoby:

Kaseton z dibondu
Konstrukcja kasetonu może być samonośna lub na ramie aluminiowej. Pudełko wykonane jest z dibondu (materiału złożonego z dwóch warstw aluminium przedzielonego warstwą tworzywa sztucznego). Kaseton taki może mieć różne kształty, a lico może być łączone prawie z każdym materiałem, np. plexi, styrodurem czy PCV. Grafika powstaje poprzez wyfrezowanie w płycie pól pod napis reklamowy, a następnie wklejeniu w tak powstałe miejsca PMMA. Całość kasetonu podświetlone jest diodami LEDowymi.

Kaseton z profila aluminiowego
Konstrukcja kasetonu składa się z bocznych ścianek wykonanych z profila aluminiowego o różnej szerokości (14, 16 cm). Szerokość profila uzależniona jest od wielkości kasetonu. Na życzenie klienta boki kasetonu mogą być pomalowane proszkowo na wybrany kolor wg palety RAL. Przód kasetonu stanowi PMMA wyklejone grafiką wektorową z folii translucentnej z gotowej kolorystyki wg wzornika ORACAL 8500 lub wydrukiem solventowym na folii do podświetleń. Tył kasetonu wykonany jest zazwyczaj z PCV. Wewnątrz znajduje się elektryka oświetleniowa (świetlówki lub diody). Na życzenie klienta montujemy czujnik zmierzchowy. Kasetony z profila aluminiowego wykonujemy do 3 metrów długości.

Kaseton jednostronny
Grafika reklamowa znajduje się tylko po jednej stronie kasetonu.

Kaseton dwustronny (semafor)
Grafika reklamowa znajduje się po obu stronach kasetonu.

Kaseton napinany
Konstrukcja kasetonu napinanego składa się ze specjalnego aluminiowego systemu BLEED lub CLASSIC, na którym napina się materiał banerowy do podświetleń. Plecy kasetonu wykonane są zazwyczaj z PCV. Lico kasetonu podświetlone jest od wewnątrz oświetleniem świetlówkowym lub, coraz popularniejszym i trwalszym - LEDowym. Grafika, tak jak w przypadku kasetonów z profila aluminiowego. Może być wektorowa z gotowej kolorystyki wg wzornika ORACAL lub drukowana solventowo. Napięty materiał na aluminiową konstrukcję wykończony jest obróbką blacharską, którą możemy pomalować proszkowo na wybrany kolor wg palety RAL. Kasetony napinane możemy wykonać o długości ponad 3 m. Ograniczeniem w długości kasetonu jest praktycznie tylko transport.